Złe zabezpieczenie wodomierza może mieć wpływ na wskazania ilości pobranej wody. Najczęściej wodomierz główny znajduje się w budynku. Zdarza się, że z różnych przyczyn musi zostać zamontowany poza budynkiem np. w studzience wodomierzowej. Wodomierz znajdujący się na zewnątrz należy odpowiednio zabezpieczyć przed niskimi temperaturami i zniszczeniem.

Można to zrobić we własnym zakresie izolując pokrywę studzienki wodomierzowej, odwadniając instalację, owijając wodomierz materiałem izolującym np. ciepłymi tkaninami lub specjalistyczną izolacją, którą można zakupić w sklepach budowlanych.

 

W wielu przypadkach nasz pracownik nie może dokonać odczytu ze względu na zalanie lub uszkodzenie wodomierza. W takich sytuacjach wodomierz jest sprawdzany i wymieniany. Należy pamiętać, że wymiana uszkodzonego wodomierza jest usługą odpłatną, a ilość wody zużytej przed wymianą określa się szacunkowo według tzw. przeciętnych norm zużycia.

 

Zachęcamy więc do zadbania o właściwe zabezpieczenie wodomierzy.

Informujemy też, że możliwe jest zamontowanie przez naszych pracowników nakładki do zdalnego odczytu, dzięki czemu nie będziemy musieli wchodzić na Państwa posesje.

 

Zachęcamy do kontaktu: Piotr Lech tel. 506 100 884, email: p.lech@hydrodukt.pl.