W tym roku z okazji obchodów Światowego Dnia Wody zaplanowaliśmy dwa bezpłatne wydarzenia:

22.03.2024 r. o godz. 10:00

„Plum i Bulp”

Duchnowski Dom Kultury ul. Wspólna 157

– wydarzenie dla zaproszonych dzieci z gminnych przedszkoli!

Spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie oraz niezwykłe spotkanie z rybką Plum i ośmiornicą Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Spektakl o charakterze ekologicznym zrealizowany w eksperymentalnej technice łączącej teatr z animacją filmową. Artyści wykorzystują teatr lalkowy, teatr cieni i animacje na żywo. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka wykonywana na żywo przez cenionego multiinstrumentalistę Piotra Koleckiego.

Czas trwania: 60 min.

Spektakl dla widzów w wieku 5-100 lat

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka, Piotr Kolecki

Muzyka na żywo: Piotr Kolecki

Dodatkowo podczas wydarzenia Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna przeprowadzą krótką lekcję biblioteczną, dzieci otrzymają informację o realizowanym w bibliotece projekcie pn. „Mała Książka-Wielki Człowiek”.

 

23.03.2024 r. godz. 14: 00 – Wstęp wolny !

„O płanetnikach i innych synoptykach”

Duchnowskim Domu Kultury ul. Wspólna 157

Ta „komedia meteorologiczna” w trzech odsłonach opowiada o zmaganiach człowieka z pogodą na przykładzie pewnej pary małżeńskiej poddanej zmiennym warunkom atmosferycznym. Spektakl przybliża tajemnicze postaci płanetników, demonów sterujących pogodą, pojawiających się w wierzeniach ludowych Podhala, a których geneza sięga jeszcze mitologii słowiańskiej.

Czas trwania: 45 min.

Spektakl dla widzów w wieku 5-100 lat

Występują: Marta Skrocka i Cezary Skrocki

Muzyka na żywo: Piotr Kolecki i Rafał Nowak

Dodatkowo podczas wydarzenia odbędą się warsztaty literacko-edukacyjne na podstawie książki o wodzie „Trzy życzenia” Anny Paszkiewicz. Warsztaty poprowadzą Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna.

Zapraszamy do udziału!